Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Z historie vibrátorů

Z historie vibrátorů

81ad6781cce86ff01725d7e0c3b6d520I když u nás vibrátory zaznamenávají velký boom až v posledních letech, neznamená to, že jsou něčím novým. Pojďme se podívat na historii vibrátorů.

Historie vibrátorů

Už když se podíváme do pravěku, najdeme předměty ze slonoviny a ze dřeva, které pravděpodobně sloužily jako erotický pomůcky.

Velký úspěch měla tato erotická pomůcka také za dob starých Řeků. Objevila se cca mezi 3. a 4. stoletím před naším letopočtem. Erotické pomůcky v této době byly samozřejmostí a nikdo se jejich používáním netajil. Nejčastěji šlo o dřevěné a gumové hračky. S vibrátory pro ženy se rovněž setkáme ve staré Číně a Japonsku, kde se také robertky vyráběly z leštěného mramoru. Ty byly určené bohatším ženám.

První moderní robertek se pojí s medicínou. Byl vynalezený jako lék proti hysterii a měl být používaný pouze k lékařským účelům. Soudilo se totiž, že hysterie je onemocnění dělohy. Takto se hysterie léčila až do 19. století.

Od 20. století bylo možné tyto přístroje sehnat už ve velkých obchodních domech. Vypadaly však jinak. Šlo o univerzální vibrátory pro ženy, které byly prvotně určené na masáž celého těla.

Dnešní vibrátory vznikly roku 1966. Od 30. let se vibrátory pro ženy objevují v pornofilmech.


Uvolnění po náročném dni - masážní oleje pro příjemné chvilky s Vašim miláčkem.

Poté na čas vibrátory zmizely ze scény a znovu se výrazněji objevily v sedmdesátých letech a od té doby se vyvíjí, zdokonalují a stávají se čím dál oblíbenějšími.


Diskuse (19 komentářů)

KAREL, (13. 02. 2012 07:45) Reagovat
Stejně je nejlepší vibrátor , který Vás zahřeje svou živočišností, jen si to holky přiznejte.
PAVLA, (23. 04. 2012 08:20) Reagovat
Já si naposledy kupovala vibrátora před x lety. Mám plastový jednoduchý vibrátor. Nyní jsem se rozhodla, že si koupím nějaký jiný a nestačím se divit, kolik nejrůznějších zajímavých modelů je k mání. Vůbec nevím, který si vybrat, ale asi zainvestuju a koupím si nějaký ten z umělé kůže nebo ze silikonu.
Nela, (26. 07. 2012 07:56) Reagovat
Vibrátory prošly velkým vývojem. Dnes jich je hromadu. Každý ať si vybere podle sebe. Já mám doma multifunkční vibrátor a jsem s ním spokojená.
Naty, (15. 08. 2012 10:55) Reagovat
Tolik různých vibrátorů a já si pořád nemůžu vybrat, nebo asi právě kvůli tomu si nemůžu vybrat, ale dneska už to rozlousknu. Načetla jsem různé informace o různých modelech, tak doufám, že až si vyberu, že nenajdu lepší. Chci si koupit nějaký dražší, takže mi musí jeden vydržet na dlouhou dobu.
Dáša, (28. 09. 2012 09:39) Reagovat
[quote name="KAREL"]Stejně je nejlepší vibrátor , který Vás zahřeje svou živočišností, jen si to holky přiznejte.[/quote]A jaký vibrátor zahřeje svou živočišností? To moc nechápu, nebo myslíš jako živočišné teplo - chlapa. Tak to je jasný, ale když není zrovna po ruce...:)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vibrátory pro ženy
Kontakty