Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Z historie vibrátorů

Z historie vibrátorů

81ad6781cce86ff01725d7e0c3b6d520I když u nás vibrátory zaznamenávají velký boom až v posledních letech, neznamená to, že jsou něčím novým. Pojďme se podívat na historii vibrátorů.

Historie vibrátorů

Už když se podíváme do pravěku, najdeme předměty ze slonoviny a ze dřeva, které pravděpodobně sloužily jako erotický pomůcky.

Velký úspěch měla tato erotická pomůcka také za dob starých Řeků. Objevila se cca mezi 3. a 4. stoletím před naším letopočtem. Erotické pomůcky v této době byly samozřejmostí a nikdo se jejich používáním netajil. Nejčastěji šlo o dřevěné a gumové hračky. S vibrátory pro ženy se rovněž setkáme ve staré Číně a Japonsku, kde se také robertky vyráběly z leštěného mramoru. Ty byly určené bohatším ženám.

První moderní robertek se pojí s medicínou. Byl vynalezený jako lék proti hysterii a měl být používaný pouze k lékařským účelům. Soudilo se totiž, že hysterie je onemocnění dělohy. Takto se hysterie léčila až do 19. století.

Od 20. století bylo možné tyto přístroje sehnat už ve velkých obchodních domech. Vypadaly však jinak. Šlo o univerzální vibrátory pro ženy, které byly prvotně určené na masáž celého těla.

Dnešní vibrátory vznikly roku 1966. Od 30. let se vibrátory pro ženy objevují v pornofilmech.


Uvolnění po náročném dni - masážní oleje pro příjemné chvilky s Vašim miláčkem.

Poté na čas vibrátory zmizely ze scény a znovu se výrazněji objevily v sedmdesátých letech a od té doby se vyvíjí, zdokonalují a stávají se čím dál oblíbenějšími.


Diskuse (19 komentářů)

Zdena, (21. 11. 2012 13:27) Reagovat
Vibrátory mám doma tři a k tomu ještě venušiny kuličky. V poslední letech si alespoň jednou za rok něco koupím. Je to fajn. I s partnerem si občas pořídíme vibrační kroužek nebo nějaký návlek.
Amálka, (29. 03. 2013 07:32) Reagovat
Tak historie vibrátorů je zajímá, ale není divu, že se začaly vyrábět už před tak dávnou dobou. Touha po sexu je pudová, a když už člověk začínal myslet, myslel zkrátka na to, jak si udělat dobře.
Lucia, (23. 04. 2013 06:09) Reagovat
O historii vibrátorů jsem se nikdy nezajímala, až teď jsem si o ní přečetla a docela mě to pobavilo.
Mindy, (20. 06. 2013 11:35) Reagovat
[quote name="Lucia"]O historii vibrátorů jsem se nikdy nezajímala, až teď jsem si o ní přečetla a docela mě to pobavilo.[/quote]Je to zajímavé. Mnoho lidí si myslí, že jsou erotické pomůcky až v poslední době, ale vždycky byly...:)
Jarda, (25. 06. 2013 08:18) Reagovat
Proč by měli být sexuchtivý až lidé téhle doby. Je mi jasné, že i v pravěku si hledali různé předměty, které by je uspokojili, i když asi na to neměli tolik času něco vymýšlet, když měli problémy s obživou atd.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vibrátory pro ženy
Kontakty