Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Z historie vibrátorů

Z historie vibrátorů

81ad6781cce86ff01725d7e0c3b6d520I když u nás vibrátory zaznamenávají velký boom až v posledních letech, neznamená to, že jsou něčím novým. Pojďme se podívat na historii vibrátorů.

Historie vibrátorů

Už když se podíváme do pravěku, najdeme předměty ze slonoviny a ze dřeva, které pravděpodobně sloužily jako erotický pomůcky.

Velký úspěch měla tato erotická pomůcka také za dob starých Řeků. Objevila se cca mezi 3. a 4. stoletím před naším letopočtem. Erotické pomůcky v této době byly samozřejmostí a nikdo se jejich používáním netajil. Nejčastěji šlo o dřevěné a gumové hračky. S vibrátory pro ženy se rovněž setkáme ve staré Číně a Japonsku, kde se také robertky vyráběly z leštěného mramoru. Ty byly určené bohatším ženám.

První moderní robertek se pojí s medicínou. Byl vynalezený jako lék proti hysterii a měl být používaný pouze k lékařským účelům. Soudilo se totiž, že hysterie je onemocnění dělohy. Takto se hysterie léčila až do 19. století.

Od 20. století bylo možné tyto přístroje sehnat už ve velkých obchodních domech. Vypadaly však jinak. Šlo o univerzální vibrátory pro ženy, které byly prvotně určené na masáž celého těla.

Dnešní vibrátory vznikly roku 1966. Od 30. let se vibrátory pro ženy objevují v pornofilmech.


Uvolnění po náročném dni - masážní oleje pro příjemné chvilky s Vašim miláčkem.

Poté na čas vibrátory zmizely ze scény a znovu se výrazněji objevily v sedmdesátých letech a od té doby se vyvíjí, zdokonalují a stávají se čím dál oblíbenějšími.


Diskuse (19 komentářů)

Jana, (22. 07. 2013 07:00) Reagovat
Historie vibrátorů je zajímavá. Chtěla bych vidět třeba nějaké výrobky z počátku minulého století. :) sice neměli tolik možností (technologických), ale i tak mohly vymyslet hodně dobré pomůcky.
Mia, (07. 11. 2013 09:51) Reagovat
[quote name="PAVLA"]Já si naposledy kupovala vibrátora před x lety. Mám plastový jednoduchý vibrátor. Nyní jsem se rozhodla, že si koupím nějaký jiný a nestačím se divit, kolik nejrůznějších zajímavých modelů je k mání. Vůbec nevím, který si vybrat, ale asi zainvestuju a koupím si nějaký ten z umělé kůže nebo ze silikonu.[/quote]Zainvestuj, vyplatí se to. Já jsem si koupila vibrátor za skoro patnáct stovek, trochu mě ta investice bolela, říkala jsem si, jestli jsem to nepřehnala, ale nelituju.:)
Betty, (01. 12. 2014 05:34) Reagovat
Já jsem také toho názoru, že když vibrátor, tak nějaký pořádný a to člověk musí trochu zainvestovat. Pak má fakt hračku, která se mu neokouká a nabídne mu víc než jen vibrující umělý penis.:)
Marie, (19. 05. 2015 16:17) Reagovat
Vibrátory jsou fajn relax, v dnešní stresové době...Můj způsob relaxace a vřele doporučuju. Najděte si vibrátor či jinou erotickou pomůcku, která vám dělá dobře a užijte si to s ní do sytosti.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vibrátory pro ženy
Kontakty