Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Z historie vibrátorů

Z historie vibrátorů

81ad6781cce86ff01725d7e0c3b6d520I když u nás vibrátory zaznamenávají velký boom až v posledních letech, neznamená to, že jsou něčím novým. Pojďme se podívat na historii vibrátorů.

Historie vibrátorů

Už když se podíváme do pravěku, najdeme předměty ze slonoviny a ze dřeva, které pravděpodobně sloužily jako erotický pomůcky.

Velký úspěch měla tato erotická pomůcka také za dob starých Řeků. Objevila se cca mezi 3. a 4. stoletím před naším letopočtem. Erotické pomůcky v této době byly samozřejmostí a nikdo se jejich používáním netajil. Nejčastěji šlo o dřevěné a gumové hračky. S vibrátory pro ženy se rovněž setkáme ve staré Číně a Japonsku, kde se také robertky vyráběly z leštěného mramoru. Ty byly určené bohatším ženám.

První moderní robertek se pojí s medicínou. Byl vynalezený jako lék proti hysterii a měl být používaný pouze k lékařským účelům. Soudilo se totiž, že hysterie je onemocnění dělohy. Takto se hysterie léčila až do 19. století.

Od 20. století bylo možné tyto přístroje sehnat už ve velkých obchodních domech. Vypadaly však jinak. Šlo o univerzální vibrátory pro ženy, které byly prvotně určené na masáž celého těla.

Dnešní vibrátory vznikly roku 1966. Od 30. let se vibrátory pro ženy objevují v pornofilmech.


Uvolnění po náročném dni - masážní oleje pro příjemné chvilky s Vašim miláčkem.

Poté na čas vibrátory zmizely ze scény a znovu se výrazněji objevily v sedmdesátých letech a od té doby se vyvíjí, zdokonalují a stávají se čím dál oblíbenějšími.


Diskuse (19 komentářů)

FILIP, (06. 09. 2011 08:59) Reagovat
Jo, kdyby ve starověku věděli jak budou erotické hračky vypadat dnes, litovali by, že se nenarodili o pár století dýl.:)
MARTINA, (10. 10. 2011 09:46) Reagovat
Tak to by snad litovali i kvůli dalším věcem, i když osobně si myslím, že starověk byl dobrým obdobím. Středověk byl asi mnohem horší.:) I co se sexu týče.
JANINA, (24. 10. 2011 09:07) Reagovat
Ale tak zajímavé jsou i ty materiály. Celkově ta historie erotických pomůcek může být zajímavá, ale myslím, že používali kde co, jenže se na to nepřišlo, takže to ani není nikde zaznamenané.
MAGDA, (29. 12. 2011 13:58) Reagovat
Tak starověk byl dobrá doba. Krutější byl středověk...Tam to muselo bejt síla...Njn, dneska se máme celkem dobře a nejen kvůli dokonalejším erotickým hračkám.:)
LÍDA, (31. 01. 2012 12:09) Reagovat
Přijde mi, že v poslední době se s vibrátory fakt roztrhl pytel a že jich je zbytečně moc. Pak si člověk, který tomu tolik nerozumí, nedokáže správně vybrat.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vibrátory pro ženy
Kontakty